Protetyka stomatologiczna

Protetyka to dziedzina stomatologii zajmująca się rekonstrukcją bardzo zniszczonych zębów oraz uzupełnianiem braków w uzębieniu. Współczesne osiągnięcia technologiczne pozwalają na staranne wykonywanie licówek i koron pełnoceramicznych oraz implantów. W protetyce wykorzystuję się również metale szlachetne - złoto i platynę - których zastosowania znane są od stuleci.

  • korony i mosty porcelanowe - korony i mosty to stałe uzupełnienia, wykonywane indywidualnie i zapewniające wygląd i funkcjonowanie takie jak naturalne zęby. Można je zakładać na własne zęby lub na implanty,
     
  • porcelana jednolita,
     
  • protezy szkieletowe na zatrzaskach i zasuwach (bezklamrowe) - Proteza stomatologiczna ma na celu uzupełnienie utraconych zębów w jamie ustnej. Należy pamiętać, że przy braku uzębienia występują problemy z mową oraz z przeżuwaniem pokarmów, co może doprowadzić m.in. do wrzodów żołądka.

Onlay/Inlay

Stanowią alternatywe dla wypełnień tradycyjnych. Umożliwiają dokładną rekonstrukcję anatomicznego kształtu zęba, są odporne na ścieranie, estetyczne i trwałe, pozwalają na precyzyjną odbudowę punktów stycznych z sąsiednimi zębami, co czasami jest niemożliwe przy wykorzystaniu tradycyjnych wypełnień. Są wykonywane na podstawie wycisku w pracowni technik dentystycznych, dzięki czemu są bardziej wytrzymałe. Wykorzystywane są szczególnie przy odbudowie zębów po leczeniu kanałowym w celu wzmocnienia ich struktury i odbudowy powierzchni żującej.

Licówki

Pozwalają na estetyczną odbudowę powierzchni wargowej zębów, poprzez pokrycie ich cienką warstwą porcelany. Szlifowanie zęba jest minimalne,aby zachować jak najwięcej zdrowych tkanek zęba. Grubość licówek to zaledwie 0,3-0,7 mm. Poprzez licówki możemy poprawić kolor i kształt zębów,zamaskować  pęknięcia, odbudować ukruszenia lub złamania,  a także zamknąć lub zmniejszyć przerwy między zębami. Porcelana nigdy nie zmieni swojego koloru i nie ulegnie przebarwieniom.

 

 

Projekt i realizacja online24.pl