Protetyka cyfrowa

Kompletny system CAD/CAM w naszym gabinecie

Najbardziej znany, najlepiej sprawdzony i najpowszechniej stosowany system CAD/CAM na świecie. Od cyfrowego skanu zamiast nieprzyjemnego wycisku po docelową pracę – każdy etap można wykonać bezpośrednio w gabinecie bez konieczności korzystania z laboratorium protetycznego. Prace wykonane systemem CEREC cechują się najwyższą jakością, szczelnością i estetyką. Dzięki szerokiemu wyborowi materiałów możesz wykonać prace z ceramiki, tlenku cyrkonu, kompozytów czy PMMA. Dzięki zaawansowanej technologii CEREC, pacjent otrzymuje zrekonstruowane uzębienie podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Przy pomocy technologii CAD/CAM uzupełnienia pełnoceramiczne tjk. korony, licówki, wypełnienia Inlay i Onlay, są opracowywane w ciągu 1 godziny, zwykle w czasie jednej wizyty.

 

Po pierwsze skan

Skan czyli tzw. cyfrowy wycisk wykonasz skanerem CEREC Primescan – łatwym w obsłudze, dokładnym, intuicyjnym. Może wykonać go lekarz lub przeszkolona asysta. Uzyskany podczas skanowania obraz jest następnie rejestrowany i archiwizowany przez oprogramowanie systemu CEREC w celu opracowania wirtualnego projektu odbudowy protetycznej.

Po pierwsze skan

Przygotowanie wirtualnego projektu odbudowy

Na podstawie skanu i wskazanych systemowi przez stomatologa tzw. punktów referencyjnych i dodatkowych danych jak położenie, przebieg i głębokość bruzd, wysokość oraz kształt punktów i płaszczyzn stycznych czy guzków, granicy preparacji oraz położenie i przebieg równika – powstaje szczegółowy projekt rekonstrukcji. Cały proces projektowania wraz ze skanowaniem trwa krótko – od kilku do kilkunastu minut.

Przygotowanie wirtualnego projektu odbudowy

Dobór materiału i koloru zależny od potrzeb

Gdy projekt odbudowy jest gotowy, dobierany jest odpowiedni odcień, wielkość i rodzaj materiału z którego powstanie praca. Po ustaleniu tych parametrów kostka zostaje umieszczona w cyfrowej frezarce CEREC Primemill, a ta wykonuje z niej pracę, bazując na przygotowanym wcześniej wirtualnym modelu. Precyzja i dokładność wykonanej pracy protetycznej jest poniżej 19 mikronów. Proces wytwarzania pracy protetycznej trwa kilkanaście minut.

 

Charakteryzacja i osadzenie w ustach pacjenta

Po wycięciu praca zostaje poddana indywidualnej charakteryzacji pod względem kolorystyki, unikalnych cech kształtu, zabarwienia i ostatecznie zacementowana w ustach pacjenta.

 

Szybko - nawet w trakcie jednej wizyty

Dzięki systemowi dostosowanemu do możliwości gabinetów – cała procedura od pobrania wycisku do osadzenia pracy w ustach pacjenta może być zrealizowana w trakcie jednej wizyty.

 

 

 

 

  

 
Stomatologia estetyczna i protetyka cyfrowa

 Licówki i korony pełnoceramiczne najwyżej jakości,możliwość wykonania wybranych uzupełnień w ciągu jednego dnia.

Projekt i realizacja online24.pl